Gå til hovedinnhold Gå til footeren
Jon Morten Melhus - <p>Forfatter, entertainer og fotograf med bakgrunn innen siviløkonomi som hjelper deg å øke begeistringen på jobb!</p>

Jon Morten Melhus

Forfatter, entertainer og fotograf med bakgrunn innen siviløkonomi som hjelper deg å øke begeistringen på jobb!

5.00 av 5

Topprangert!

Uforpliktende kontakt og forespørsel

5 av 5

Hei Jon! Dette var en god start på dagen, takket være deg. Bak din begeistring synes en kompetanse som er imponerende. Takk.

Per Ivar Grenness, Rådgiver New Sense

Flying Friday frokostmøte

Les alle anmeldelser
Bestill Jon

Uforpliktende kontakt og forespørsel

Et foredrag med Jon Morten Melhus gir deg

  • Oppdag hvor enkelt det er å skape et bedre arbeidsmiljø.
  • Inspirerende foredrag, fylt med energi og konkrete verktøy du enkelt kan ta i bruk.
  • Lær mer om hvorfor begeistring og trivsel er latterlig lønnsomt!

Uforpliktende kontakt og forespørsel

Motiverende og underholdende foredrag om begeistring på jobben!

Jon Morten Melhus holder motiverende og underholdende foredrag om begeistring på jobben!

Jon Morten Melhus holder svært humoristiske og begeistrede foredrag for medarbeidere og ledere. Fordi de er faglig basert, er de krydret med inspirerende praktiske eksempler og tips, og Jon Morten viser med betydelig glimt i øyet hvordan man skal skape mer entusiasme og engasjement på jobben – og dermed økt trivsel, mer fornøyde kunder/brukere og bedre resultater.

Hans kreative og lekne faglige workshops engasjerer hele organisasjonen og legger grunnlaget for bedre intern kommunikasjon og en morsommere arbeidshverdag. Jon Morten har holdt over 1000 foredrag om betydningen av medarbeiderbegeistring, begeistringsledelse og positive bedriftskulturer.

Foredragene hans er tett knyttet til bøkene han har gitt ut, på temaer som “Humor & Kreativitet: Latterlig lønnsomt ” og “Begeistringsledelse - se, bli sett, involver”, “Javisst er du kreativ!” og “God leder – god lærer”. Hans bøker om begeistring og begeistringsledelse har solgt i nærmere 50 000 eksemplarer.

Jon Morten har også lang erfaring som konferansier på seminarer og middagsunderholder/-toastmaster på banketter.

Jon Morten er utdannet siviløkonom fra NHH med bred ledererfaring (Den Norske Opera, Radio 1, «Mot i Brøstet», Stig og Stein Idélaboratorium AS, mm) og har erfaring som entertainer/standupkomiker.

Jon Morten Melhus foredrag holdes på norsk og engelsk.

Jon Morten Melhus - <p>Forfatter, entertainer og fotograf med bakgrunn innen siviløkonomi som hjelper deg å øke begeistringen på jobb!</p>

Kundeanmeldelser

5 av 5

Hei Jon! Dette var en god start på dagen, takket være deg. Bak din begeistring synes en kompetanse som er imponerende. Takk.

Flying Friday frokostmøte

Jon Morten Melhus

5 av 5

Hei og takk for for et meget inspirerende foredrag. Jeg har fått mye positiv respons fra deltagerne på at dette var et høydepunkt under konferansen. Så vi satser på fortsatt begeistrede dager.

HMS-dag NHO Mat og Drikke

Jon Morten Melhus

5 av 5

Jeg vil igjen si tusen takk for et fantastisk foredrag du hadde for oss i Bergen 6 mai. Jeg har fått så utrolig mye positiv tilbakemelding og de sier at dette har vært det beste de har vært med på, noen gang. Ditt budskap har uten tvil hatt en formidabel innvirkning på oss og jeg er overbevist om at vi tenker litt annerledes nå.

Statoil Forpleining

Jon Morten Melhus

5 av 5

Hei Jon Morten:) Tusen hjertelig takk for et fantastisk foredrag. Du er årets snakkis – vi siterte deg hele kvelden. Det kom faktisk flere gode og enkle forslag som vi skal iverksette! Ønsker deg en riktig god førjulstid:) Så snakkes vi helt sikkert neste år.

NELFO – Foreningen for El og It Bedriftene

Jon Morten Melhus

5 av 5

Takker så mye for en lærerik, inspirerende og ikke minst morsom workshop :-) !

HS Media AS

Jon Morten Melhus

5 av 5

Vi hadde et svært vellykket personalseminar, og ditt bidrag var et høydepunkt! Vi har bare fått positive tilbakemeldinger på foredraget, og workshopen og framføringene engasjerte.

Greveskogen videregående skole

Jon Morten Melhus

5 av 5

Jon Morten holdt et meget underholdende foredrag som gjorde det lett å skape engasjement og bred involvering til omstillingsprosessen vår.

Universitetet i Sørøst-Norge

Jon Morten Melhus

5 av 5

Dataforeningens Rosingpriser er IT-miljøets Spellemann og uten tvil årets viktigste arrangement for oss profilmessig. Jon Morten Melhus var konferansier og bidro sterkt til at arrangementet fløt knirkefritt og ble så vellykket som det ble. Det engelske uttrykket ’above and beyond expectations’ er dekkende her. Vi håper Jon Morten har tid ved neste anledning også.

Dataforeningen

Jon Morten Melhus

5 av 5

Hei Jon Morten! Takk for sist og et fremragende foredrag som satte spor etter seg og som jeg har fått mange positive tilbakemeldinger om.

Moss kommune

Jon Morten Melhus

5 av 5

Foredraget til Jon Morten er ledelsesfaglig interessant, inspirerende og ikke minst, morsomt!

Bærum Kommune

Jon Morten Melhus

5 av 5

Jeg vil takke for et veldig inspirerende foredrag på lørdag! Vi hadde det veldig moro, og jeg kjenner at jeg har tatt til meg mye av det du tok opp. Jeg har også begynt på bøkene, og de er til stor inspirasjon! Jeg fikk mange gode tilbakemeldinger lørdag. Tusen takk for at du hadde tid! Ha en strålende dag!

DHL

Jon Morten Melhus

5 av 5

Vi fikk meget god respons etter ditt innlegg og i evalueringen fra medlemmene har ditt innlegg fått samlingens høyeste score så langt! Det er hyggelig : )

Elite Foto AS

Jon Morten Melhus

5 av 5

Jeg har benyttet Jon Morten som foredragsholder i ulike sammenhenger. Min erfaring er at han formidler et viktig budskap med mye varme og humor. De tilbakemeldingene jeg har hørt etter hans foredrag har vært udelt positive og jeg opplever at å være på foredrag med Jon Morten er som å få en energiinnsprøytning. Jeg kan anbefale ham på det varmeste.

Statens legemiddelverk

Jon Morten Melhus

Vurdert 5.00/5 basert på 13 Kundevurderinger

Foredrag

Jon Morten melhus foredrag:

Konferansier

Melhus gjør også konferansieroppddag på seminarer, kåserier, middagsunderholdning. Gjerne som oppfølging av foredrag/workshop tidligere på dagen, i form av en utvidet toastmasterrolle.

Det nokså visjonære fremtidsforedraget "Trender mot år 3000" med fremtidsheltene Sølve & Spitfire, Oscar-Galla (hvor deltagerne i løpet av to timer lager en ett minutts reklamefilm om et aktuelt tema for bedriften, med påfølgende Oscar-middag med visning av alle filmene og kåring av beste film, beste skuespiller, beste kjærlighetsscene etc.)

Book her: Jon Morten Melhus Konferansier

Jon Morten melhus foredrag:

God leder - god skole!

Altfor mange barn i Norge går på skoler som ikke leverer på det loven og samfunnet vårt forventer. Til tross for enorme investeringer, plasserer undersøkelser den norske skolen blant Europas svakeste. I dette foredraget lærer du å kjenne igjen faresignalene, få innsikt i hvem som bærer ansvaret, og – viktigst av alt – hva du som forelder kan gjøre for å sikre ditt barn en bedre skolehverdag. Men vi stopper ikke der. Du får også høre om skolene som lykkes – og hva som gjør dem til vinnere.

I foredraget lærer du:

  • Hvordan du avslører om skolen til barnet ditt holder mål.
  • Hvilke varseltegn i skolemiljø, ledelse og resultater du må kjenne til.
  • Hvem som faktisk har ansvar når kvaliteten svikter.
  • Hva du som forelder konkret kan gjøre for å påvirke skolens utvikling.
  • Hva som kjennetegner skoler med fornøyde elever, høy trivsel og solide resultater.
Book her: Jon Morten Melhus God leder - god skole!

Jon Morten Melhus foredrag:

Lederprosesser internt

Jon Morten Melhus tilbyr prosesser internt for å følge opp og inspirere implementeringen av tiltak og coaching av ledere. For å styrke organisasjonens begeistring, åpenhet og mellommenneskelige kommunikasjon.

Coop Norge, Statoil Detaljhandel, DnBNOR Nettbankdivisjonen og Tusenfryd er blant organisasjonene som har kjørt slike prosesser med gode resultater.

Book her: Jon Morten Melhus Lederprosesser internt

Jon Morten Melhus foredrag:

Workshop og idédugnad til glede og nytte

Et foredrag er en nyttig påminnelse om hva som skaper bedre organisasjoner og bedre resultater, men vil som enkeltstående tiltak sjelden gi varig endring.

For å øke forståelse og vilje til utvikling og forbedring har vi derfor svært gode erfaringer med å involvere alle medarbeidere og/eller ledere i engasjerende idédugnad og gruppearbeid etter foredraget.

Etter foredraget, som har åpnet opp tilhørernes hoder, er de godt forberedt til en brainstorm for å utvikle ideer til forbedringstiltak i virksomheten. f.eks. "Hvordan kommunisere bedre og få det morsommere på jobben", "Hva er god ledelse hos oss?", eller andre konkrete områder det er ønske om å finne nye og bedre løsninger på.

Etter idéspruting i grupper, samles alle til en svært underholdende gjennomgang av alle ideene, som løpende skrives ned på PC og projiseres så alle kan følge dem. Ansvarlige pekes ut og tidsfrist fastsettes for å bearbeide ideene og komme med forslag til videre fremdrift internt. Umiddelbart etter at idé-presentasjonen er ferdig, mailes alle ideene til kontaktperson i virksomheten, som kan videresende dem til alle deltagerne og/eller legge dem ut på internett.

I tillegg til kreativitetstreningen og nytten av å få frem konkrete ideer til forbedringer, fungerer også en slik seanse svært teambyggende: Alle fokuserer på og jobber med samme interne tema og øker felles virkelighetsforståelse. Latteren og lekenheten i prosessen ryster medarbeiderne sammen.

Book her: Jon Morten Melhus Workshop og idédugnad til glede og nytte

Jon Morten Melhus foredrag:

Lure ledere - Se, bli sett og involvér!

Hva gjorde Marit Breivik til en av verdens mest respekterte ledere? Dette foredraget gir deg innsikt i hvordan entusiasme og begeistring kan forvandle kunnskapsvirksomheter. Du får konkrete verktøy for hvordan skape endringsvilje, redusere motstand, holde sykefraværet nede og utvikle en levende, innovativ og kunde-/brukerorientert bedriftskultur. Foredraget kombinerer teori, forskning og sterke eksempler fra ulike virksomheter – med høy underholdningsverdi og direkte praktisk nytte.

I foredraget lærer du:

  • De fem elementene som skaper begeistring hos medarbeidere på alle nivåer.
  • De tre viktigste virkemidlene enhver leder må bruke for å lykkes.
  • Hvordan redusere motstand mot endringer og øke endringskapasiteten i organisasjonen.
  • Hvordan holde sykefravær nede ved hjelp av smart ledelse og kulturarbeid.
  • Hvorfor entusiasme er en av de mest lønnsomme "strategiene" enhver virksomhet kan satse på.

Begeistring er ikke flaks – det er en strategi som skaper vinnere i både offentlig og privat sektor.

Book her: Jon Morten Melhus Lure ledere - Se, bli sett og involvér!

Jon Morten Melhus foredrag:

Humor & begeistring: Latterlig Lønnsomt

I en tid hvor medarbeidernes motivasjon skiller vinnere fra tapere, viser Jon Morten Melhus hvordan humor og kreativitet er kritiske suksessfaktorer for innovasjon, endringsvilje og prestasjon. I et energisk, humoristisk – men samtidig faglig forankret – foredrag får deltakerne innsikt i hvordan begeistring, humør og kreativitet bidrar til bedre resultater, lavere sykefravær og en sterkere bedriftskultur. Foredraget kan skreddersys med kveldsunderholdning, bokpakker og workshops for maksimal effekt.

I foredraget lærer du:

  • Hvorfor humor og begeistring er blant de mest lønnsomme innsatsfaktorene i en moderne virksomhet.
  • Hvordan humor påvirker oss medisinsk, psykisk og sosialt – og hva det betyr for arbeidsmiljøet.
  • Hvordan samspill, entusiasme og kreativitet skaper økt innovasjon og endringskapasitet.
  • Hva ledere må gjøre for å bygge en motiverende og brukerorientert organisasjonskultur.
  • Konkrete teknikker for å bruke humor og kreativitet som verktøy i endrings- og utviklingsprosesser.

Humor på jobben handler ikke om useriøsitet – det handler om å skape seriøse resultater på en smartere måte.

Book her: Jon Morten Melhus Humor & begeistring: Latterlig Lønnsomt

Møt Jon Morten Melhus

Jon Morten Melhus video

Hør motivasjonsforedraget om begestring for ledere og medarbeidere

Foredrag og workshops med Jon Morten Melhus:

• Humor og Begeistring: Latterlig Lønnsomt
• Latterlig lur og lønnsom endring!
• Begeistringsledelse – Se, Bli sett, Involvér
• «God leder – god lærer»
• Workshop: Skape bedre møter på web og kontoret

Temaer:

• Humor på jobben
• Begeistringsledelse
• Arbeidsglede
• Bedriftskultur
• Endring og omstilling
• Humor og underholdning
• Kreativitet
• Begeistringsledelse
• Salg

Få mer begeistring, energi og bedre resultater hos medarbeidere og ledere med faglige – og morsomme – foredrag og workshops med Jon Morten Melhus.

Få en skreddersydd opplevelse: Jon Morten Melhus

Uforpliktende kontakt og forespørsel

Trenger du hjelp?

Telefon: 95 74 70 70

E-post: post@foredragsholder.no